AKTUALNOŚCI

Jubileusz 100-lecia urodzin

Jubileusz 100-lecia urodzin

W dniu 18 lutego 2024 roku 100-lecie urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka Gminy Niedźwiada Pani Antonina Niewęgłowska z miejscowości Berejów.

W tak ważnym dniu dla Jubilatki obecna była jej rodzina, która na co dzień darzy Jubilatkę opieką i wsparciem. Dla Jubilatki i jej rodziny był to dzień pełen wzruszeń, wrażeń i wspomnień. Jest to wydarzenie szczególne w życiu osobistym, rodzinnym Jubilatki, ale także w historii społeczności Gminy Niedźwiada. Z tej okazji Szanowną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Niedźwiada Pan Marek Kubik, Zastępca Wójta Gminy Niedźwiada Pani Małgorzata Jaksim i pracownicy Urzędu Gminy. Wójt Gminy w imieniu władz samorządowych i wszystkich mieszkańców Gminy Niedźwiada złożył Jubilatce najserdeczniejsze życzenia, wyrazy uznania i szacunku za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat życia, a także przekazał Jubilatce list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Pana Donalda Tuska. Przybyli goście wręczyli Jubilatce kwiaty i upominki. Nie zabrakło urodzinowego tortu, gromkiego 200 lat i toastu lampką szampana.
Pani Antonina Niewęgłowska urodziła się 18 lutego 1924 roku w miejscowości Radynka (obecna Ukraina). Wychowała trójkę dzieci i doczekała się 5 wnuków i 8 prawnuków. Życie Pani Antoniny nie było łatwe, przeżyła wielkie zmiany historyczne – II wojnę światową, komunizm i jego upadek. Z opowieści córki wynika, że Pani Antonina jako młoda dziewczyna w wieku 18 lat została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec. Ówczesne czasy były trudne, okres wojny, ciężka praca w gospodarstwie rolnym połączona z wychowaniem dzieci. Jednak pomimo tych trudnych doświadczeń Pani Antonina cieszy się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i doskonałą pamięcią. Jest osobą cierpliwą, uśmiechniętą, w miarę samodzielną z pozytywną energią życiową, którą roztacza wokół siebie. Jubilatka w rozmowach z rodziną często wspomina dawne czasy, lata młodości, opowiadając różne historie ze swojego życia. Pani Antonina pracując w gospodarstwie rolnym lubiła dbać o otoczenie wokół domu. Jeszcze niedawno samodzielnie czytała gazety. Jubilatka otoczona jest troską, szacunkiem i miłością rodziny. Serdeczne życzenia i wizyta licznych gości wywołały radość i wzruszenie na twarzy Jubilatki.
Pani Antonino jeszcze raz gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy na kolejne lata dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego przy wsparciu najbliższych, pomyślności i optymizmu.