Wydarzenia


		
			Gminny Dzień Seniora 2019

Gminny Dzień Seniora 2019

Dla tych i o tych, co mają
,,srebrne włosy i złote serca”

5 października 2019 r. w naszej gminie odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Uroczystość odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie.

Po oficjalnym powitaniu przez dyrektor szkoły Annę Barczak głos zabrał Wójt Gminy Niedźwiada Marek Kubik. Powitał zgromadzonych gości, szczególne słowa skierował do seniorów, podkreślił, że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha a wówczas wiek się liczy, to seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, której nabywa się wraz z upływem lat.

Następnie głos zabrał Pan Albin Mazurek Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej przedstawiciel wojewody lubelskiego, Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski, Pani Izabela Czerska Radna Powiatowa oraz Pan Leszek Kowalczyk Radny Sejmiku Województwa, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W części artystycznej wystąpił zespół dziecięcy “Promyki” pod przewodnictwem Pani Katarzyny Mazurek, oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie. Czas również umilały występy zespołów śpiewaczych z terenu naszej gminy. Po oficjalnych przemówieniach i powitaniach, oraz części artystycznej, seniorzy oraz goście mieli przyjemność zabawy do której przygrywał Pan Marcin Michalski. Poczęstunek dla gości przygotowali pracownicy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie. Spotkanie obfitowało w rozmowy, śmiech, śpiew i taniec. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, oraz fakt, że się o nich pamięta.

Wójt Gminy Niedźwiada Marek Kubik rozdał seniorom upominek - kalendarz na 2020 rok, który był okazją do wspomnień, gdyż zawierał pamiątkowe zdjęcia od pierwszego dnia seniora w 2002 roku, aż po 2018 rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia wspólnej zabawy i stworzyli niezapomniany wieczór.

Życzymy Państwu, żeby dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji i możliwości, a jednocześnie czasem spenienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu.

Do zobaczenia za rok.