Wydarzenia


		
			Dożynki powiatowe 2019

Dożynki powiatowe 2019

W niedzielę 8 września 2019 r. w Ostrowie Lubelskim odbyły się dożynki powiatowe.

Naszą Gminę reprezentowali: Wójt Marek Kubik, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wiącek, pracownicy Urzędu Gminy, radni i mieszkańcy.

Z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka Wójt Marek Kubik otrzymał Dotację Rządową w kwocie 539 723 zł z Funduszu Dróg Samorządowych dla Gminy Niedźwiada na drogę w miejscowości Tarło i Tarło-Kolonii

Rolnicy z terenu Naszej Gminy Państwo Justyna i Marcin Czechowscy otrzymali wyróżnienie od Starosty Powiatu Lubartowskiego Ewy Zybała.

Piękny wieniec z Gminy Niedźwiada wykonany przez sołectwo Berejów zdobył pierwsze miejsce w kategorii wieńców współczesnych.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy Leśnej zadbały o kulinarną reprezentację Gminy. Z bogatego menu każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nasze wesołe i kolorowe Leśniczanki przygotowały piękne stoisko na którym znalazły się wykwintne i pyszne potrawy.