Za nami VI Rajd Rowerowy po gminie Niedźwiada, którego organizatorem był Wójt Gminy Niedźwiada Marek Kubik, Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Pałecznica-Kolonia oraz Radny Gminy Emil Matyjaszczyk.

Cel jaki przyświęcał organizatorom – czyli popularyzacja aktywnego wypoczynku, upowszechnianie jazdy rowerem jako formy rekreacji, integracja społeczności lokalnej – został osiągnięty.

Trasa rajdu prowadziła po miejscowościach naszej gminy. Pogoda dopisała, co niewątpliwie zachęciło całe rodziny do wspólnej przejażdżki. Uczestnicy pokonali trasę rajdu w koszulkach specjalnie przygotowanych na tę okazję. Rajd rowerowy po trasach naszej gminy, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, obserwujemy stały wzrost sympatyków dwóch kółek.

Wszyscy, choć zmęczeni, szczęśliwie dotarli do mety w Pałecznicy-Kolonii. Nad bezpieczeństwem uczestników na całej trasie czuwali strażacy oraz policja. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Pałecznica-Kolonia i Tarło-Kolonia. Dzięki nim mogliśmy się cieszyć przepysznymi przekąskami, słodkościami i napojami. Po ukończonym rajdzie wszyscy mogli się posilić grochówką i kiełbaskami na gorąco. Na mecie rajdu czekało także wiele atrakcji. Dużą popularnością wśród uczestników cieszyła się fotobudka w postaci Magicznego Lustra. Dzieci wesoło bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Kolejną przygotowaną atrakcją był program animacyjny, gry i konkurencje indywidualne i rodzinne – jednym słowem zabawy, które angażowały całe rodziny. Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia oraz pyszne lody ufundowane przez sponsorów. Ciekawą i nową atrakcją, która odbyła się pierwszy raz był pokaz mieszanych sztuk walk. Gwiazdą był mieszkaniec naszej gminy Krystian Olszta, zawodnik MKS Lubartów, Mistrz Europy MMA 2019, który wraz z kolegami zaprezentował swoje umiejętności. Krystian rozruszał uczestników imprezy, włączając ich w pokaz i prezentując techniki walki.

Tradycyjnie najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród. Nagrodą główną w tym roku były trzy rowery. Poza nagrodami głównymi było wiele licznych nagród rzeczowych w postaci akcesoriów rowerowych, tj: liczniki rowerowe, oświetlenie, kaski, bidony, zapięcia i wiele innych. W losowaniu brali udział wszyscy uczestnicy rajdu z terenu naszej gminy, którzy pokonali całą trasę i wrzucili do urny konkursowej kupon, opatrzony pieczątkami z punktów kontrolnych zlokalizowanych na trasie lub wzięli udział w Akcji Poboru Krwi organizowanej w trakcie trwania raju przez RCKiK w Lublinie.

Jesteśmy dumni z sukcesu akcji poboru krwi, w punkcie krwiodawstwa zarejestrowało się 35 osób, krew oddało 27, z czego 8 osób po raz pierwszy, a udało się zebrać 12,15 litrów krwi. Dziękujemy Panu Jarosławowi Krupce za zorganizowanie na terenie gminy kolejnej już akcji poboru krwi.

Składamy serdeczne gratulacje tegorocznym zwycięzcom konkursów i wszystkim wytrwałym uczestnikom rajdu.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tej imprezy. Byli nimi:

 • Gmina Niedźwiada
 • Hurtownia lodów i mrożonek „BEST”
 • STELLARIUM Sp. z o.o.
 • Łukasz Jaczyński
 • Bogumiła Daszczyk Transport Pasażerski Międzymiastowy Drogowy
 • Skup złomu Tarło 12, MMF Andrzej Kosik
 • PHU TRUMAX s.c
 • ULMAR Sp. z o.o. Mirosław Topyła
 • NZOZ w Niedźwiadzie Sp. z oo Stanisław Szymczak, Izabela Czerska
 • Sklep Spożywczo Przemysłowy Agnieszka Wróbel Górka Lubartowska
 • Rezoner Marcin Symbor
 • SZYMEX Mariusz Gałązka
 • Usługi Wulkanizacyjne "JEŻYK" Leszek Jeż
 • KM BUD Krzysztof Budzyński
 • Opał i nawozy Marek Woźniak, Tarło – Kolonia 54A
 • INSTAL SERWIS Wojciech Osiecki
 • Jakub Greguła „Mała Gastronomia Sklep Spożywczo Przemysłowy, Tarło 75
 • Sklep Spożywczo Przemysłowy Kazimiera Misiak, Pałecznica
 • S-kop Sławomir Kozłowski, Brzeźnica Bychawska 36
 • DALEN Daniel Dobrzański Pałecznica – Kolonia 12
 • Sklep Spożywczo – Przemysłowy ,,U Ani'' Anna Marzęta, Brzeźnica Bychawska
 • Sklep Spożywczo Przemysłowy, Anna Cur
 • Zakład Ślusarsko Spawalniczy Jacek Marzęta, Brzeźnica Bychawska
 • ROVERPOL Sp. z o.o Mieszko Szyszkowicz, Lubartów
 • GLOBUS s. c. ul. Lubelska 36 Lubartów
 • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,DeKaL’’ ul. Przemysłowa 20, Lubartów
 • Handel ,,Jolanta'' Jola Matyjaszczyk
 • ANBET Beata Wilczyńska Usługi Budowlano Sprzątające Łucka 72A
 • Hotel Wincentów
 • Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o. Rzeszów
 • Best Auto Dealer BMW
 • Lokalna Grupa Działania ,,Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem'' Lubartów
 • Techmlek Sp.j. L. Mitura, J. Drągowski
 • Bank Spółdzielczy w Lubartowie
 • KRISBUD Usługi ogólnobudowlane Krzysztof Ścierzyński
 • Sołtys wsi Pałecznica Paweł Lisek

Wszystkim uczestnikom, sponsorom, współorganizatorom dziękujemy za mile spędzony dzień i zapraszamy serdecznie do udziału w VII edycji Rajdu Rowerowego.

Do zobaczenia za rok !!!