W niedzielę 12 września w gminie Lubycza Królewska odbyły się Dożynki Wojewódzkie organizowane przez Województwo Lubelskie, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Naszą Gminę reprezentowali: Wójt Marek Kubik, Zastępca Wójta Małgorzata Jaksim Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wiącek, radni, pracownicy i mieszkańcy.

Z rąk Ministra Jacka Sasina i Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Rolnicy z terenu Naszej Gminy Państwo Małgorzata i Marek Wróbel otrzymali odznakę honorową „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA”

Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Wieńce oceniane były w dwóch kategoriach – tradycyjne i współczesne. Wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Berejowa godnie reprezentował Gminę Niedźwiada w kategorii wieńców współczesnych.

Swoje miejsce w trakcie dożynek mieli też wystawcy z własnymi produktami regionalnym. Gminę reprezentowało  Koła Gospodyń Wiejskich z Berejowa. W specjalnie przygotowanym namiocie panie częstowały chętnych pysznymi regionalnymi potrawami, przygotowanymi specjalnie na dożynki. Z bogatego menu każdy mógł wybrać coś dla siebie, pięknie przygotowane stoisko cieszyło się dużym powodzeniem.